0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономијаМакедонија.СлајдерОпштество

Владата ги усвои четирите нови јавни огласи за 4 294 хектари државно земјоделско земјиште

Нови четири јавни огласи за дополнителни 4 294 хектари државно земјоделско земјиште, до три хектари, во сите 31 регион во државата, поминаа денеска на владина седница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close