0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Владата бара дополнителни анализи од КЗБ за предложените ковид-мерки и нови предлози за поттикнување на вакцинацијата

Владата бара од Комисијата за заразни болести (КЗБ) дополнителни анализи и компаративни студии за предложените мерки, но и предлози за дополнителни мерки за поттик за масовна вакцинација. Таа бара надлежните да ги спроведуваат веќе донесените анти-ковид мерки, како и скрининг за да се утврди процентот на вакцинирани во државната и јавната администрација.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close