0_Web_Актуелно0_Македонија.Портал0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДМакедонија.СлајдерМИА ИстражуваОпштествоТема

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци за две години, ниту една жртва не побарала парична помош

Вкупно 69 кривични дела за семејно насилство во Кавадарци се регистрирани за последните две години, а ниту една жртва не побарала парична помош од Општината во тој период. Само во еден случај, сторител било женско лице. Возрасната граница на жртвите од семејно насилство била од седум до 75 години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close