Посетете ја новата веб страна на МИА
0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидеоЛинк во живоОпштествоХроникаХроника.Портал

Вкупно 12 години затвор за обвинетите во повторената постапка за „Титаник 2“

Основниот кривичен суд ги прогласи за виновни и им изрече вкупна казна од 12 години затвор на обвинетите во повторената постапка за случајот „Титаник 2“, кој се однесува за изборни нерегуларности на локалните избори во 2013 година во Општина Струмица.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close