0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Вкупно 103 санкционирани возачи под дејство на алкохол

Вкупно 103 возачи биле казнети во текот на изминатата вечер, од 22:00 до 4:00 часот изутрина во спроведената акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила под дејство на алкохол на територија на цела држава. Од нив 24 на територија на СВР Битола, 23 на територија на СВР Струмица...

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close