БизнисБизнис.ПорталСвет

Вкупната вредност на проектите за батерии за електрични возила достигна 74,4 милијарди долари

Вкупната вредност за проекти за батерии за електрични автомобили во светот достигна 74,4 милијарди долари само за првите девет месеци од 2021 година. Тоа ја надминува повеќе од трипати вредноста за цела 2020 година, кога изнесуваше 21 милијарда долари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close