БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Вијести: Ѓукановиќ вети дека ќе се повлече од политиката, но под негови услови

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ, постигна договор со водечките лидери на ЕУ, односно им даде ветување дека ќе се повлече од политичкиот живот под услов да му биде дозволено да го направи тоа како што тој замислил. односно на негов начин, пишува денеска подгоричкиот дневен весник „Вијести“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close