0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Вицепремиерот Маричиќ домаќин на министрите за Европа на Финска и Ирска

Вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ денеска ќе биде домаќин на неговите хомолози од Ирска и Финска, Томас Бирн и Тити Тупураинен, со кои ќе оствари работна средба, по што ќе следува заедничка прес-конференција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close