0_Македонија.ПорталВидеоМакедонија.СлајдерПолитика

Вицепремиерот Груби на проштална средба со амбасадорката Задорожњук

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби денеска оствари проштална средба со амбасадорката на Украина Наталија Задорожњук.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close