0_Web_АктуелноЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Вистричил: Земан не е способен да ги исполнува своите претседателски должности

Чешкиот претседател Милош Земан во моментов не е во состојба да ги извршува своите должности, изјави денеска претседателот на Горниот дом на чешкиот Парламент, Милош Вистричил, откако го доби извештајот од болницата во која Земан се наоѓа на интензивна нега повеќе од една недела, а во време кога треба да се именува новиот премиер на земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close