0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Висок пораз на македонските кошаркари на гостувањето во Бар

Македонската машка сениорска кошаркарска репрезентација претрпе вечерва висок пораз од Црна Гора со 89-53 на гостувањето во Бар во единствениот контролен натпревар пред стартот на претквалификациите за пласман на Евробаскетот 2025.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close