БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Високиот меѓународен претставник бара да се обезбедат пари за изборите во БиХ

Високиот меѓународен претставник во БиХ Кристијан Шмит денеска го повика Советот на министри на БиХ да одобри пари за финансирање на општите избори бидејќи законскиот рок истекува денеска, додека Централната изборна комисија предупреди дека мора да откажат некои подготовки поради немање пари.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close