ЕвропаНекатегоризираноСвет.Слајдер

Висинг: Преговорите меѓу ФДП, СПД и Зелените добро се одвиваат

Трите партии кои остварија голем напредок на изборите во Германија имаат намера до петок да создадат основа врз основа на која ќе одлучат дали ќе работат на формирање коалиција, изјави генералниот секретар на германските Слободни демократи (ФДП) Фолкер Висинг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close