0_Магазин.ПорталДом

„Вила Аурора“ оди на наддавање со почетна цена од 471 милион евра

Вилата е единственото нешто што остана од селското одморалиште основано 16. век од кардиналот Франческо Марија дел Монте, а подоцна продадено на сегашните сопственици, благородното семејство Лудовизи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close