0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерДописници МКДЕкономијаИнтервју

Виктор Мизо за МИА: Компаниите со технолошко напредно производство се соочуваат со предизвици од пандемијата

Претседателот на Асоцијацијата на странски компании со технолошко напредно производство Виктор Мизо, во интервју за МИА, говори за влијанието на пандемијата врз производствениот процес, времетраењето на испораката, но и зголемените трошоци за транспорт и репроматеријали.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close