0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Викендот помалку тестирани и заболени од коронавирус, ревакцинирани 45 отсто од граѓаните над 18 години

Викендот како и минатите саботи и недели бројот на тестирани и заболени од коронавирусот значително намален под 10 проценти на позитивни од Ковид-19 од тестираните. Во петокот и во саботата аплицирани се вкупно 3.250 дози вакцини, од кои 884 се аплицирани како прва доза, 2.257 се ревакцинирани, а 109 граѓани примиле трета доза вакцина.

Back to top button
Close
Close