Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Викендов казнети 70 возачи во Куманово

Кумановската полиција за два дена казнила 54 возачи за брзо возење, петмина за возење под дејство на алкохол, четворица за немање возачка дозвола и седуммина за непрописно престигнување, соопшти СВР Куманово.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close