БизнисБизнис.Портал

Виена ќе инвестира 2,8 милијарди евра во мерки за заштита на климата во 2022 и 2023 година

„Првиот буџет на градот Виена усвоен за две години носи рекордни инвестиции во заштитата на климата“, изјави Јирген Чернохорски, член на градскиот совет задолжен за животна средина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close