Дописници СветКултураКултура.Портал

Вечер на современи македонски и бугарски поетеси во КИЦ на Северна Македонија во Софија

Во Културно-информативниот центар на Република Северна Македонија во Софија денеска ќе биде промовирана книгата „Создавање“ од Марјан Ѓорчев, поранешен македонски амабасдор во Бугарија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close