0_Спорт.ПорталКошарка

Вестбрук: Леброн најдобро разбира што е потребно за да се освои шампионската титула

Плејмејкерот на Расел Вестбрук верува дека суперѕвздите на Лос Анџелес лејкерс се способни да стигнат до шампионскиот трофеј во НБА-лигата

Лос Анџелес, 5 октомври 2021 (МИА) – Плејмејкерот на Расел Вестбрук верува дека суперѕвздите на Лос Анџелес лејкерс се способни да стигнат до шампионскиот трофеј во НБА-лигата

– Леброн најдобро разбира сè што е потребно за да се освои шампионската титула. Исто така, знам дека Ентони Дејвис и јас, треба да бидеме свесни какви жртви треба да се направат за да му помогнеме на тимот и да овозможиме борба за титулата. И ова е токму нашата крајна цел. Не смееме да се откажуваме од оваа цел во текот на сезоната, рече Вестбрук.

Лос Анџелес лејкерс во сезоната 2021/22 влегува како еден од најсериозните кандидати да го симне од тронот Милвоки бакс. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close