0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Весела Чернева: Доделувањето средства за Бугарија, согласно планот за закрепнување, не треба да се поврзува со односите со Северна Македонија

Таа додаде дека факт е дека Бугарија во моментов е во многу осамена ситуација во ЕУ и поради нејзината позиција за Северна Македонија не добива симпатии за ниту едно прашање што би било важно за бугарските граѓани.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close