0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерПолитика

Верификувани мандатите на новите пратенички Санела Шкриељ и Марија Кочовска

Собранието денеска на 61-та седница ги верификуваше мандатите на новите пратенички, Санела Шкриељ и Марија Кочовска. Тие доаѓаат на местото на Славјанка Петровска, која сега е министер за одбрана и на местото на Бисера Костадиновска-Стојчевска, која е министерка за култура.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close