ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Верешчук: Денешните експлозии се потсетник на кого му припаѓа Крим

Заменичката на украинскиот премиер, Ирина Верешчук денеска алудираше дека експлозиите во близина на руската воена база на Крим се предизвикани од напад на украинската армија

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close