СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Венецуела бара шпанскиот крал да се извини за геноцидот врз домородните народи во Америка

Претседателот на Венецуела, Николас Мадуро изјави дека шпанскиот крал Фелипе Шести треба да се извини за геноцидот врз домородните народи во Америка

Back to top button
Close
Close