ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Велика Британија ќе ја додаде засилувачката доза во ковид пропусниците

Министерството за здравство на Велика Британија денеска соопшти дека ќе ја додаде засилувачката доза на вакцината во ковид пропусниците за меѓународни патувања, но таа засега нема да биде потребна за домашните патувања.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close