0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДОпштествоСторија

Велешкото ССОУ „Коле Неделковски“ меѓу пионерите и лидерите на дуалното образование

Освен теорија, учениците имаат и пракса во успешни фирми по германски и други ЕУ-стандарди, а по школувањето и можност кај нив да се вработат

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close