БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Велешки „Брако“ инвестира во еколошки технологии и производни капацитети

Компанијата „Брако“ од Велес денеска ја претстави новата еколошка производствена линија за поцинкувана жица со која ќе се зголеми производството, а менаџментот на компанијата најави и изградба на комплетно нова хала за склопување на новите возила од програмата на  грин машини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close