Дописници МКДОпштински вести

„Велешка питијада 2022“ од 7 до 9 октомври

Општина Велес по три години пауза од 7 до 9 октомври повторно ќе ја организира „Велешката питијада 2022“ - традиционалниот фестивал на велешка пита пастрмајлија и македонски вина од Велес и целото Повардарие. Освен пита и вкусни македонски вина, ќе има и музика со настап на најпознатите македонски пејачи и групи од народната и забаваната музика и други интересни содржини за кои подготовките се во тек, информираше градоначалникот на општина Велес Марко Колев.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close