0_Македонија.ПорталОпштество

Вежба на ДЗС за спасување од поплава предизвикана од поројни дождови

Дирекцијата за заштита и спасување (ДЗС) организира вежба на терен „Спасување од поплава предизвикана од поројни дождови“ по мерката за заштита и спасување од поплава на граѓани кои се затекнати на кејот на реката Вардар.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close