0_Web_АктуелноДописници МКДКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Вевчанскиот карневал, вековна традиција под маски

Со традиционалното дефиле под маски, кои на сатиричен начин ќе ја прикажат изминатата година денеска напладне официјално почнува Вевчанскиот карневал „Василичари 2022 година“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close