0_Спорт.ПорталТенис

Вајт Ујтванк ја освои титулата во Нурсултан

Белгијката Алисон ван Ујтванк ја освои денеска титулата на ВТА турнирот во Нурсултан, откако во финалето со пресврт ја совлада домашната тенисерка, Азербејџанката Јулија Путинцева со 1-6, 6-4, 6-3.

Back to top button
Close
Close