СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вашингтон ја суспендираше помошта од 700 милиони долари за Судан

САД денеска ги повикаа воените претставници во Судан итно да ја вратат соборената цивилна влада и најавија суспензија на финансиската помош од 700 милиони долари за суданската транзициска власт.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close