СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вашингтон Пост: ФБИ не реагирал на дојавите за насилство во Капитол

Според весникот „документите на внатрешното биро“ вклучувале информации добиени од официјални лица во неделите пред пратениците да се состанат за да ги потврдат резултатите од претседателските избори. Меѓу информациите на ФБИ била и дојава, добиена на 20 декември, дека поддржувачите на Доналд Трамп разговарале онлајн како да се внесе оружје во Вашингтон за да ја „прегази“ полицијата и да апсат членови на Конгресот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close