Дописници СветСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вашингтон пост: Руски хакери нападнале американски производител на пченка и соја

Според весникот, хакерите побарале откуп од 5.9 милиони долари за да ја деблокираат компјутерската мрежа на кооперацијата, еден од најкрупните агросојузи кои снабдуваат пченка и продукти од соја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close