СветСвет.Слајдер

Вашингтон пост: Изборот на 13 американски амбасадори блокиран поради Северен поток 2

Тринаесет амбасадори на САД се уште не се потврдени во Сенатот, откако републиканскиот сенатор Тед Круз го блокираше процесот поради што администрацијата на претседателот Џо Бајден се откажа од блокадата на рускиот проект Северен поток 2

Back to top button
Close
Close