СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Вашингтон не планира организирана евакуација на Американци од Украина

САД не планираат да ги евакуираат американските граѓани од Украина која стравува од руска инвазија, давајќи им можност да ја напуштат земјата со комерцијални летови, пренесе Бгнес повикувајќи се на информации од Стејт департментот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close