ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ватикан застана во одбрана на папата Бенедикт по обвинувањата дека знаел за сексуалните злоставувања во црквата

Торниели истакна дека извештајот не е судска казна и рече дека би помогнал во борбата против овој проблем само доколку информацијата „не се сведе на барање лесен жртвен јарец и донесување пресуди во кратка постапка“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close