0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕкономија

Васко Ковачевски: Фирмите што ги нуди Мицкоски да ги достават понудите до ЕСМ најдоцна до среда

Секоја понуда во насока на надминување на актуелната криза е добредојдена и затоа сите понуди од компании кои по препорака на Христијан Мицкоски ќе стигнат до ЕСМ во официјална форма, согласно Законот за јавни набавки на енергенси, веднаш ќе бидат разгледани од страна на Комисијата за јавни набавки на АД ЕСМ, порача денеска генералниот директор на компанијата Васко Ковачевски.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close