Дописници МКДОпштински вести

Василичарскиот карневал во Куратица и оваа година без големо дефиле на групни маски

Членството на Здружението „Свети Василиј“ од охридското село Куратица донесе одлука и оваа година да изостане дефилето на групни маски во рамки на традиционалниот Василичарски маскенбал.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close