0_Македонија.ПорталПолитика

Василевска: Декларацијата на ВМРО-ДПМНЕ за Гоце Делчев не е спорна, СДСМ сериозно да ја прочита

Не е спорен ниту еден аспект од Декларацијата која ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе во Собранието по повод 150-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.  СДСМ пропушти уште една прилика да кажат барем што виделе спорно во предложената декларација, изјави Иванка Василевска, пратеничка на ВМРО-ДПМНЕ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close