0_Web_Насловна-слајдерБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Вархеји утре ќе го претстави Пакетот за проширување за 2021 година

Европскиот комесар за соседство и проширување Оливер Вархеји утре ќе го претстави Пакетот за проширување за 2021 година, кој вклучува извештаи од Европската комисија за земјите кандидати и потенцијалните кандидати за членство во Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close