ИзбраноМИА Истражува

Вархеји: Следејќи го владеењето на правото, ЕУ ја следи и експропријацијата во Србија

Европскиот комесар Оливер Вархеји, како одговор на парламентарното прашање за експропријација во регионот Бор за потребите на Зиџин, изјави дека Европската комисија посветува посебно внимание на владеењето на правото, особено во земјите како што е Србија што преговараат за пристапување во ЕУ, и во тој контекст и за условите за експропријација на имот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close