0_Web_Избор на уредникот0_Македонија.ПорталПолитика

Вархеји во Софија на средби со Радев, Петков и Генчовска

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји, кој вчера учествуваше на самитот на иницијативата Отворен Балкан во Охрид, денеска е во посета на Бугарија. Вархеји во Софија ќе има средби со бугарскиот претседател Румен Радев, премиерот Кирил Петков и министерката за надворешни работи Теодора Генчовска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close