БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Варуфакис го обвини Закербег дека му го украл името Мета

По најавата на извршниот директор на Фејсбук дека компанијата го менува името во Мета, реагираше поранешниот министер за финансии во Владата на СИРИЗА и претседател на грчката партија МЕРА25 Јанис Варуфакис, кој преку Твитер го обвини Марк Закерберг дека новото име го позајмил од нивниот Центар за пост - капиталистичка цивилизација, што исто така се вика Мета, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close