КултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

„Вардар филм“ одбележува 75 години постоење

Преку ревијална програма на краткометражнми и долгометражни играни документарни и анимирани филмови како и филмски журнали, во периодот од од мај до декември, ќе се одбележува 75 години постоење и дејствување на продуцентската куќа „Вардар филм“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close