0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталДописници СветМакедонија.СлајдерПолитика

Варвициотис: ЕУ да биде доследна и кредибилна во обврските кон Западен Балкан

Потребата, Европската Унија да биде доследна и кредибилна во обврските за Западен Балкан и подготвеност Грција да преземе конструктивна улога во интегративниот процес, изразил алтернативниот шеф на грчката дипломатија Милтиадис Варвициотис на средбата со европскиот комесар за проширување и соседство Оливер Вархеји, соопштија од кабинетот на алтернативниот МНР, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close