0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ван Керхове: СЗО за неколку дена ќе знае колку новиот омикрон сој е заразен

Во соопштението на СЗО се посочува дека организацијата ќе ги има податоците за омикрон многу побрзо од предвиденото, откако во седиштето во Женева претходно беше соопштено дека ќе бидат потребни недели за да се добијат потребните податоци, пренесуваат британските медиуми.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close