ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ван дер Белен: Неопходно е да се сочува споменот на жртвите на холокаустот

Ерата на нацистичкиот режим е едно од најмрачните поглавја во австриската и европската историја. Австрија ќе продолжи да се бори против сите форми на антисемитизам, бидејќи во нашето општество нема место за омраза, изјави австрискиот канцелар Карл Нехамер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close