ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Ван дер Белен води во предизборната претседателска трка во Австрија

Истражувањето на институтот „Лазарсфелд“ покажува дека Ван дер Белен во овој момент би можел да освои 56 отсто од гласовите и на тој начин би бил избран веќе во првиот круг од гласањето. На второ место е кандидатот на Слободарската партија на Австрија (ФПО) Валтер Розенкранц со 16 отсто од гласовите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close