0_Спорт.ПорталФудбал

Ван Бронхорст седна на клупата на Ренџерс

Шкотскиот фудбалски првак Глазгов Ренџерс го назначи својот поранешен фудбалер и некогашен холандски репрезентативец Џовани ван Бронхорст за нов тренер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close